FAQs

به تمام سوالات شما پاسخ می دهیم !

سوالات عمومی

سرور اختصاصی چیست؟

سرور اختصاصی (dedicated server) در واقع یک کامپیوتر است که در مکانی خاص به نام دیتاسنتر نگهداری می شود. دیتاسنتر مرکز نگهداری انواع سرور ها است و به صورت ۲۴ ساعته به اینترنت متصل می باشد و خاموشی ندارد. سازمانها، موسسات بزرگ و همچنین شرکتهایی که امنیت وب سایتهایشان بسیار مهم و حیاتی است و از حساسیت بالایی برخوردار است و از سوی دیگر می خواهند سرعت، ترافیک و کنترل بیشتر و بهتری بر روی فضای خود داشته باشند، برای تهیه یک سرور اختصاصی اقدام می کنند. سرور اختصاصی به آنها این امکان را می دهد که بر اساس نیاز و برنامه خود از امکانات متنوعی مانند آزادی در نصب نرم افزار های دلخواه، استفاده از فضای وب به میزان مورد نیاز بدون در نظر گرفتن محدودیتی که در سرورهای اشتراکی وجود دارد و از همه مهمتر آزادی در مدیریت محتوای سرور، استفاده نمایند.

وب هاستینگ چیست؟

وب هاستینگ (Web Hosting) یا میزبانی‌ وب در واقع اجاره فضا بر روی شبکه اینترنت، جهت نگهداری فایل‌ها و داده‌های سایت می‌باشد.هر وب‌سایت متشکل از مجموعه فایل‌های تصاویر، اسناد، اسکریپتهای برنامه نویسی و …. بوده که با هم مرتبط می باشند.

دامین چیست؟

دامنه (Domain) که در فرهنگ فارسی با تلفظ دامین و دامین بکار برده می‌شود در لغت به معنی «گستره» می‌باشد و در اینترنت به نامی اختصاصی گفته می‌شود که هر وب‌سایت برای تمایز و قابل دسترسی بودن نسبت به سایر وب‌سایت‌ها به خود می‌گیرد.

کنترل پنل هاستینگ ایران وی پی اس چیست؟

کنترل پنل مدیریت هاستینگ لینوکسی ایران وی پی اس cPanel/WHM است.


سرور مجازی ابری

زمان تحویل سرورهای مجازی ابری چقدر است؟

پس از تکمیل سفارش توسط شما، سرور مجازی ابری به صورت فوری Deploy شده و اطلاعات ان برای شما ارسال میشود.

چه سیستم عامل و نرم افزاری میتوان روی سرورهای مجازی ابری نصب کرد؟

به صورت پیشفرض کلیه نسخه های لینوکسی به صورت خودکار و پس انتخاب شما قابل نصب است. امکان نصب ویندوز به صورت دستی نیز میسر است اما لایسنس را باید خودتان تهیه کنید.

امکان ارتقا سرور مجازی ابری وجود دارد؟

بلی، در هر زمان میتوانید سرور مجازی خود را ارتقا دهید اما در صورتی که بخواهید هارد دیسک ان نیز ارتقا یابد باید حتما سرور شما یکبار Rebuild شود که اطلاعات شما حذف میشود. در حالت عادی ارتقا فقط حافظه به صورت لحظه ای قابل ارتقاست.

امکان خرید ایپی اضافه در سرورهای مجازی ابری وجود دارد؟

بلی، تنها 1 عدد ایپی نسخه 4 مقدور است.

سرورهای مجازی ابری در کدام موقیت ها قابل ارائه است؟

در حال حاضر سرورهای مجازی ابری در دو موقعیت المان و فنلاند قابل ارائه می باشد.

امکان مدیریت ماشین مجازی وجود دارد؟

بلی، از طریق ناحیه کاربری امکان مدیریت کامل سرور مجازی شما وجود دارد.


نمایندگی سرور مجازی

مدت زمان تحویل نمایندگی سرور مجازی چقدر است؟

این سرویس حداکثر پس از 1 روز کاری برای شما فعال و اطلاعات ان برای شما ارسال خواهد شد.

چگونه میتوانید سرور مجازی برای مشتریان ایجاد کنیم؟

پس از تحویل کنترل پنل SolusVM با سطح دسترسی Reseller شما میتوانید برای هر مشتری یک اکانت مجزا با برند خودتان ایجاد کنید. سپس بر روی اکانت ایجاد شده با توجه به منابع خریداری شده فقط با چند کلیک ساده سرور مجازی را برای مشتری خود با سیستم عامل و منابع مورد نظر بسازید.

مشتریان ما امکان مدیریت سرور مجازی خود را به صورت مستقل دارند؟

بلی، در سطح نمایندگی (Reseller) شما ابتدا میبایست مشتری (Client) تعریف کرده سپس به ان مشتری سرور تخصیص دهید. کاربر میتواند از لینک مجزا به کنترل پنل SolusVM وارد شده و مدیریت کامل سرور خود را (شامل ریستارت، خاموش، روشن کردن، تعویض سیستم عامل و …) مجزا داشته باشد.

امکان خرید منابع بیشتر وجود دارد؟

بلی، اما فقط در سطح اخر نمایندگی شما امکان سفارشی سازی منابع را دارید. در سایر پلن ها در هنگام سفارش برخی منابع اضافی قابل خرید می باشد.

سرورهای مجازی ایجاد شده توسط پرشین هویز پشتیبانی نرم افزاری می شود؟

در صورت خرید بسته ویژه پشتیبانی میتوانیم به شما پشتیبانی نرم افزاری نیز ارائه کنیم، در حالت عادی ارائه خدمات نرم افزاری و مدیریتی سرور به عهده شما میباشد.

در چه موقعیت هایی میتوانیم سرور مجازی ایجاد کنیم؟

در حال حاضر نمایندگان سرور مجازی امکان ساخت ماشین مجازی را در موقعیت های ایران، المان، کانادا، انگلیس، فرانسه و امریکا را خواهند داشت. بزودی ایران وی پی موقعیت های جدیدی را به سرویس های نماینده اضافه خواهد کرد.